(¯`·.¸¸.·>> ..EcmeRa fOrUm aNaSaYfA..<<·.¸¸.·´¯)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

(¯`·.¸¸.·>> ..EcmeRa fOrUm aNaSaYfA..<<·.¸¸.·´¯)

[[..::: ßiRiMiz hEpiMiz, hEpiMiz ßiRiMiz iÇin :::..]]

AnasayfaKapı*AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bizimkiler

2 posters
YazarMesaj
Meltem
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Meltem

Kadın
İş/Hobiler : Tiyatro, Müzik =)

Bizimkiler Empty
MesajKonu: Bizimkiler   Bizimkiler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 12:26

Bizimkiler

Bizimkiler Liveimageskelebekhabergg

Dizi, bir apartmanda oturan, yöneticisinden kapıcısına kadar 7 farklı ailenin gündelik yaşamını, birbirleriyle ilişkilerini ve eksen ailenin, iş ve akrabalık ilişkilerini konu etmektedir. Gündelik yaşam içindeki sıcak, gerilimli, tartışmalı olayları “durum komiği” içinde aktarmaktadır.

Apartmanın beceriksiz ama titiz, herkesi ve her şeyi denetim altında tutmaya çalışan yöneticisi Sabri bey; kapıcılığı küçük avantalarla besleyerek kazanç kapısı haline getirmiş, bunun yanında dışarıda çevirdiği işlerle de köşe dönmeye çalışan, dalavereci kapıcı Cafer’le her gün sürtüşmektedir.

Bütün dizi boyunca süren bu çekişmenin yanında ailelerin kendi içlerindeki ve aralarındaki ilişkiler de bütün bölümlerde ayrı ayrı sergilenmektedir.

Yönetici Sabri, karısı Ayla’nın hırçınlıklarıyla uğraşmaktadır.

Şükrü ve ailesi orta sınıf bir ailenin sorunlarıyla iç içedir. Oğulları Ali’nin iş bulma ve evlenme sorunları; kızları Bilge’nin ve kocasının iş ve işsizlik sorunları ailenin yaşamını renklendirir.

Şükrü, ağabeyi Şevket’le ortak çalışmaktadır. İşyerlerindeki tipler, yağcı, dedikoducu muhasebeci Ergun, baba yadigarı Abbas efendi ve aralarındaki çekişmeler ve iki kardeşin bitmez tükenmez iş çekişmeleri; başarıları, başarısızlıkları sıradan insanların iş yaşamını yansıtmaktadır.

Kapıcı Cafer’in, kayınpederi Yandan çarklı Halil’in elindeki üç kuruşa ve kırık dökük marketine el koyma çabaları ve bunların her seferinde Halil’in karısı Sultan’ın manevralarıyla sonuçsuz kalması dizinin bir başka olaylar eksenidir.

Apartmanda oturan bir başka aile, hayatını terzilikle kazanan Sevim ve kocası Baykuş Cemil’dir. Hiçbir işte çalışmayan ve hiçbir işe yaramayan Cemil’in peşinde koştuğu şey, karısı Sevim’den saklayarak içtiği biralarıdır. Ama her seferinde karısı Sevim’e yakalanmaktan kurtulamaz. Cemil, apartmandaki her olayın içinde yer alır ve dedikodu merkezi görevini görür.

Üst kat sakinleri Katil Yavuz ve sevgili Şengül ile Tak tak Sedat ve ailesinin arası çok iyidir. Sedat, karısı ve kızını hep çeşitli abartmalarla oyalamakta patronu, kabzımal Yavuz’a da sürekli yağcılık yapmaktadır. Katil lakaplı, kabadayı tavırlı Yavuz, apartmanda çoğu sorunun çözülmesinde yardımcı olmakta, bir çeşit hakem görevi yapmaktadır. Sevgilisi, fingirdek Şengül ise Yavuz’un onu şarkıcı yapacağı günleri beklemektedir.

Apartmanda Davut usta, karısı Ulrike ve oğulları Halis’ten oluşan bir de Almancı aile oturmaktadır. Davut, karısı Alman olduğu için oğlunu tam bir Türk gibi yetiştirmek ister ama zekâ özürlü Halis’in aklı sadece kadınlarda ve Davut’un yanında çalışan Dilek’tedir.

Apartmanın diğer sakinleri; rate şair Cenap ve onun en yakın arkadaşı ve bütün işlerinin yardımcısı İbrikçi Sıtkı ve karı, koca, kayınbaba üç öğretmenden oluşan öğretmenler ailesidir. Bunlar dar gelirli insanların temsilcisidir ve Nazif, öğretmenlik yanında geceleri de taksicilik yapmaktadır.

Oyuncular:

Erdal Özyağcılar - Şükrü (1989 - 1997)
Ayşe Kökçü - Nazan
Atılay Uluışık - Ali
Mehmet Akan - "Şimdi tutuyorum zabtı" Huysuz ve cimri apartman yöneticisi Sabri
Ercan Yazgan - "Buyruuuun!!!" Kapıcı Cafer
Erdinç Dinçer - "Bak bakalım Abbas ne yapıyorlar içeride" Meraklı muhasebe müdürü Ergun
Salih Kalyon - "Tak abicim(ağabeycim) internetten cızzz" TakTak Sedat
Hikmet Karagöz - "Affedersin müdürüm" ,"cıvık müdürüm afedersin" Çaycı Abbas
Aykut Oray - "Vatandaşa cart curt yok", "Kaldır şu pislikleri koçum" Horozcu Katil Yavuz
Uğurtan Sayıner - "Benim adım Cemil", "Koş Sevim koş" Ayyaş Cemil
Oktay Sözbir - "Sus iblis kırarım boynuzunu ha!" Halil Pazarlama Yandan çarklı Halil
Selçuk Uluergüven - "Hotttt Altı kere sekiz" Davut Usta Davut
Ali Uyandıran - "Böyle yumuşak yumuşak" Dummkopf Halis
Buket Dereoğlu - Sekreter Demet
Rutkay Aziz - "Bak ibrikçi çekicem kulaklarını" Şair Cenap
Tuncay Akça - mahallenin manavı
Tayfun Çorağan - Şükrü'lerin damadı Aydın
Güzin Çorağan - "Öyle olmaz ama yavrummmm" Halis'in annesi Ulviye
Mehmet Gulerbaşlı - Tertip Galip
Bensu Orhunöz - Şükrü'lerin kızı Bilge
Güler Ökten - kızıl doktor Türkan
Savaş Dinçel - Şükrü (1997-2002)
Yaman Okay - "Yeni bir iş var enişte tam sana göre" Nazım (1989-1993)
Cihat Tamer - "Şükrü kızdırma beni patlatırım suratına bir tane" Şevket (1989 - 1991)
Engin Şenkan - Şevket (1991 - 2002)
Yavuzer Çetinkaya Doktor Nazım'ın arkadaşı (1989 - 1992)
Güzin Özipek - Leyla (1989 - 2000)
Eray Köseoğlu - Şevket'in oğlu Cem
Halit Akçatepe - Nazif
Kemal İnci - Arif Bey
Meltem Savcı - Ayten
Meral Onuksav
Nesrin Akkoç - Özge
Sabriye Kara "Yine bira mı içtin Cemil, tüh Allah cezanı versin senin" Sevim
Savaş Yurttaş "Hurda, bakır, demir, eskiler alıyor eskiciiii" Sultan'ın kardeşi Hüseyin
Sema Önür
Zihni Göktay - Muvaffak
Cezmi Baskın - İbrikçi Sıtkı
Meral Çetinkaya - Ayla Hanım
Orhan Çağman - Hüsnü
Müjgan Ağralı - Mine
Başak Köklükaya - Özge
Erdoğan Tuncel "Biz bir aileyiz" Tahta kafa Raşit
Filiz Küçüktepe - Hacer
Gülden Avşaroğlu
Berfin Aydoğan - Su
Güngör Erbayık "Gözmü kırptın sen ?" Nimet
Erdoğan Bugay - Bülent
Latife Saruhan - Suna
Zeynep Irgat - Ayşe
Binnur Şerbetçioğlu - Dilek
Güzin Özyağcılar - Serpil
Selda Özbek - Şengül
Mine Teber - Gülsüm
Sinem Taşkan - Yeşim
Sıdıka Şenkan - Sultan
Sadık Türken - Asım
Özge Özberk - Zeynep
Akın Tunç - Cem
Berna Oğuzutku - Demirer
Bilge Parlak Aslı(Tak Tak Sedat'ın Kızı)
Eda Ateş
Meral Küçükerol
Cenk Rofe
Murat Akkoyunlu - Bora
Figen Sümeli
Burak Dur
Tuncay Tarhan
Doğan Aybay
Serkan Dönmez
Yalçın Özbek
mss.ecem
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
mss.ecem

Kadın

Bizimkiler Empty
MesajKonu: Geri: Bizimkiler   Bizimkiler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 13:28

Eski diziler gibisi yok Bizimkiler 362333 konular her zaman taptazeydı son bolumde dahıl ustune tanımam asla eskılerın Bizimkiler 362333

Bizimkiler dizisini de kucukken cok severdım aslında tekrardan ızlemek lazım nette bulmak cok zor olsa da sansımı denıyeyım Bizimkiler 300332
Cok komık bır dızıydı ve surukleyıcı kadro desen muhtesem daha ne olsun Bizimkiler 907308
https://ecmera.yetkin-forum.com
Meltem
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Meltem

Kadın
İş/Hobiler : Tiyatro, Müzik =)

Bizimkiler Empty
MesajKonu: Geri: Bizimkiler   Bizimkiler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 18:58

ben arada bakiodum, malum kücük cocuktuk bide ben oyuncularii cok karistiriodum :D :D

ama gercekten cok güzel bir Diziydi ve Kadro müthisti :)

Bizimkiler
1 sayfadaki 1 sayfası